RSS

  • Increase font size
  • Default font size
Lajme
title Filter     Paraqit # 
# Titulli i Artikullit
1 Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Z. Sokol Dervishaj zhvilloi sot një takim kortezie me Ambasadorin e Shtetit të Kuvajtit në Tiranë, Z. Najeeb Al Bader
2 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati në takim kortezie me ambasadorin e Republikes Arabe të Egjiptit
3 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati në takim kortezie me Ambasadorin e Republikës së Maqedonisë
4 Ministria e Punëve të Jashtme përshëndet marrëveshjen e datës 24 nëntor të arritur në Gjenevë ndërmjet grupit negociator P5+1 dhe Iranit
5 Zv.Ministri i Punëve të Jashtme, z. Sokol Dervishaj takohet me Drejtorët Politikë të Ministrive të Punëve të Jashtme të Grupit të Vishegradit
6 Ministria e Punëve të Jashtme: Zhvillohet sot seminari me temë “Diplomacia dhe Media”
7 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati në takim me përfaqësues të Shërbimit te Jashtëm Evropian dhe ambasadorin e Bashkimit Evropian në Shqipëri, z. Ettore Sequi
8 Zv.Ministri i Punëve të Jashtme, Z. Sokol Dervishaj, në takim me Drejtorin e Përgjithshëm të Marrëdhënieve Dypalëshe dhe Çështjeve Evropiane të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Sllovenisë, Z. Tadej Rupel
9 Ministri, z. Ditmir Bushati takohet me Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Bullgarisë, z. Kristian Vigenin
10 Ministri Bushati takon ekspertët e Komisionit të Venecias
11 Ministri i Punëve të Jashtme, Z. Ditmir Bushati, në takim kortezie me Ambasadorin e Islandës, z. Gunnar Gunnarson
12 Ministri i Punëve te Jashtme, z. Ditmir Bushati, priti Ambasadorin e Republikës se Kroacisë në Tiranë, z. Aleksander Stipetić
13 Takim kortezie i Ministrit të Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati me Ambasadorin e Hungarisë në Tiranë z.János Huszár
14 Ministria e Punëve të Jashtme dënon sulmin përpara Ambasadës së Republikës Islamike të Iranit në Bejrut
15 Dervishaj-Banks, progres i Shqipërisë në proçesin e integrimit dhe mbështetje e ShBA për këtë proces
16 Ministri Bushati takon përfaqësuesit e OSBE - ODIHR-it
17 Në Ministrinë e Punëve të Jashtme zhvillohet takimi me kryetarët e dhomave të tregtisë dhe industrisë shqiptare dhe dypalëshe, si dhe kryetarët e disa shoqatave të biznesit
18 Prezenca e OSBE-së në Tiranë fillon programin e trajnimeve për diplomacinë publike në Ministrinë e Punëve të Jashtme
19 Ministri Bushati përmbyll vizitën në Gjermani
20 Intervista e Ministrit të Punëve të Jashtme Z. Ditmir Bushati për DWELLE
 
<< Fillim < Paraprake 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pasuese > Fund >>
Faqja 1 nga 139
Posta Elektronike