RSS

  • Increase font size
  • Default font size
Lajme
title Filter     Paraqit # 
# Titulli i Artikullit
101 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati, priti Ambasadorin e Republikës së Azerbajxhanit, z. Rahman Mustafayev
102 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati priti në një vizite pune Ministrin e Punëve të Jashtme të Turqisë, z. Ahmet Davutoglu
103 Ministri i Punëve të Jashtme z. Ditmir Bushati u takua me Sekretarin e Shtetit për Çështjet Evropianë dhe Ndërkombëtare të Ministrisë Federale të Austrisë z. Reinhold Lopatka
104 Ministri i Punëve të Jashtme të Suedisë, z. Karl Bildt, i shpreh vlerësimin Ministrit Bushati për zgjedhjet, ndryshimin dhe progresin.
105 Deklaratë e Misionit shqiptar pranë OKB-së
106 Ministri Bushati niset drejt Dubrovnikut ku do të marrë pjesë në punimet e Forumit të Kroacisë
107 Deklarate mbi vendimin per shkatërrimin e armeve kimike ne Siri
108 Ministri i Punëve të Jashtme z. Ditmir Bushati, priti Ambasadorin e Republikës së Bullgarisë në Tiranë , z. Dimitar Arnaudov
109 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati. priti Ambasadorin e Mbretërisë së Holandës në Tiranë, z. Martin de la Beij
110 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati, priti të Ngarkuarin me Punë të Mbretërisë së Suedisë, në Tiranë, z. Patrik Svensson
111 Ministri i Punëve të Jashtme z. Ditmir Bushati, takim pune me Presidentin e Republikës z. Bujar Nishani.
112 Në Ministrinë e Punëve të Jashtme zhvillohet seminari frankofon “Mjetet dhe teknikat e negocimit evropian”
113 Ministri i Punëve te Jashtme, z. Ditmir Bushati, priti Ambasadorin e Republikës se Turqisë në Tirane, z. Hasan S. Aşan.
114 Ministri i Punëve të Jashtme z. Ditmir Bushati priti Ambasadorin e Federatës Ruse në Tiranë, z. Leonid G. Abramov.
115 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati priti Ambasadorin e Republikës Popullore të Kinës në Tiranë, z. Ye Hao.
116 Deklaratë mbi rezolutën 2118, të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për eleminimin e armëve kimike në Siri
117 Ministri Bushati takon Ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë z. Nikola Popovski
118 Ministri Bushati, takon Ministren e Shtetit për Punët e Jashtme dhe Çështjet Konsullore të Kanadasë znj. Lynne Yelich
119 Ministri Bushati takon Zëvendëskryeministrin dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Tajlandës z. Surapong Tovichakchaikul
120 Ministri Bushati takon Ministrin e Punëve te Jashtme te Finlandës z. Erkki Tuomioja
 
<< Fillim < Paraprake 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pasuese > Fund >>
Faqja 6 nga 139
Posta Elektronike