RSS

  • Increase font size
  • Default font size
Lajme
title Filter     Paraqit # 
# Titulli i Artikullit
181 Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, z. Kreshnik Çollaku, mori pjesë në Takimin e Parë të Përfaqësuesve të Pushtetit Lokal të Nismës së Bashkëpunimit Kinë – Vende të Evropës Qendrore dhe Lindore
182 Ministri Bumçi uron sekretarin amerikan të shtetit John Kerry me rastin e Ditës së Pavarësisë së SHBA
183 Ministria e Punëve të Jashtme informon qytetarët shqiptarë për situatën në Egjipt
184 Ambasadori shqiptar në Itali, z. Neritan Ceka paraqet letrat kredenciale në FAO
185 Ministri Bumçi priti kryetaren e misionit të vëzhgimit të ODIHR znj McCormack, vlerësohet procesi zgjedhor
186 Ministri Bumçi priti Ambasadoren gjermane, znj. Carola Müller-Holtkemper
187 MPJ përshëndet fillimin e negociatave të MSA mes Kosovës dhe BE
188 Ambasadori shqiptar në Londër z. Mal Berisha paraqiti letrat kredenciale tek Mbretëresha Elizabeth II
189 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Aldo Bumçi, priti në takim përfaqësuesit e qeverisë së Azerbajxhanit dhe të konsorciumit të Shah Deniz 2
190 MPJ përshëndet njohjen e Republikës së Kosovës nga Republika Arabe e Egjiptit
191 Francë, Ambasadori Tola nënshkruan Protokollin e Bashkëpunimit me EUTELSAT
192 Zv. Ministrja e Jashtme znj. Edith Harxhi takohet me Zv/Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve, z. Philip Reeker
193 Zv. Ministrja Harxhi mori pjesë në punimet e Takimit të Komisionit të Partneritetit të vendeve të A5 + SHBA në Shkup
194 MPJ përshëndet anëtarësimin e Republikës së Kosovës në Bankën për Zhvillim të Këshillit të Evropës
195 Hapet ekspozitë promovuese për Shqipërinë në Stokholm të Suedisë
196 Ambasadorja Petoshati prezanton Shqipërinë në forumin e “Ottawa Friendship Force” në Kanada
197 Zv.Ministrja Harxhi priti ambasadorin e Suedisë në Shqipëri z. Lars Wahlund
198 Deklaratë e përbashkët e Ministrave të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Bosnjës dhe Hercegovinës, Kroacisë, Greqisë, Italisë dhe Malit të Zi
199 Deklarata e Ministrit Bumçi në konferencën për shtyp në mbyllje të Ministerialit të Dubrovnikut
200 Ministri Bumçi merr pjesë në Ministerialin e Dubrovnikut në mbështetje të gazsjellësve TAP dhe IAP
 
<< Fillim < Paraprake 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pasuese > Fund >>
Faqja 10 nga 139
Posta Elektronike