RSS

  • Increase font size
  • Default font size
Lajme
title Filter     Paraqit # 
# Titulli i Artikullit
21 Intervista e Ministrit të Punëve të Jashtme Z. Ditmir Bushati për TV Top-Channel
22 Ministri Bushati takohet me Ministrin e Punëve të Jashtme të Gjermanisë, z. Guido Westerwelle
23 Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Z. Sokol Dervishaj takon Ambasadorin e Republikës Islamike të Iranit në Tiranë, Z. Abdolmajid Mozaffari
24 Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, z. Sokol Dervishaj, pret Ambasadorin e Brazilit Rudá Gonzales Seferin dhe Zëvendës Ambasadorin e Gjermanisë Erik Tintrup
25 Ministri Bushati, takohet me Këshilltarin e Kancelares gjermane për Çështjet Evropiane, z. Nikolaus Meyer-Landrut
26 Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, z. Sokol Dervishaj, priti në një takim Ambasadorin e Republikës së Hungarisë në Tiranë, z. János Huszár
27 Ministri i Punëve të Jashtme z. Ditmir Bushati, priti Kryetarin e Dhomës së Deputetëve të Rumanisë z. Valeriu Zgonea
28 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati, priti në një takim kortezie Ambasadorin e Republikës Federale të Austrisë z. Thomas Schnöll
29 Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, z. Sokol Dervishaj, pret Përfaqësuesin e Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së, z. Peter N. Due.
30 Ministri i Punëve të Jashtme, Z. Ditmir Bushati, në takim kortezie me Ambasadorin e Sllovenisë, Z. Bojan Bertoncelj.
31 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati u takua me Ambasadorin e Republikës se Koresë
32 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati, pret Përfaqësuesin e Posaçëm të OSBE-së për Ballkanin Perëndimor, Ambasadorin Gérard Stoudmann
33 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati, u takua me Ambasadorin e Republikës së Indonezisë, z. Bunyan Saptomo
34 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati, priti Ministren e Integrimeve Evropiane të Republikës së Kosovës, znj.Vlora Çitaku
35 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati priti Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, z. Nicholas Cannon
36 Ministri Bushati takohet me Komisioneren e Bashkimit Evropian për çështjet e Detit dhe Peshkimit znj. Maria Damanaki
37 Ministri i Punëve të Jashtme, Z. Ditmir Bushati, priti në takim Ministrin e Tregtisë dhe Çështjeve Evropiane të Mbretërisë së Danimarkës, Z. Nick Hækkerup
38 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati u takua me Ambasadorin e Konfederatës Zvicerane, z. Alexander Wittwer
39 Takim i Ministrit të Jashtëm, Z. Ditmir Bushati me grupin e punës së Këshillit të Bashkimit Evropian për rajonin e Ballkanit Perëndimor (COWEB)
40 Intervista e Ministrit të Punëve të Jashtme Z. Ditmir Bushati për TV France24
 
<< Fillim < Paraprake 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pasuese > Fund >>
Faqja 2 nga 139
Posta Elektronike