RSS

  • Increase font size
  • Default font size
Lajme
title Filter     Paraqit # 
# Titulli i Artikullit
41 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati, priti sot në një takim Ambasadorin e Malit të Zi në Shqipëri, zotin Ferhat Dinosha
42 Ministrit i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati u takua me Ambasadoren e Republikës Çeke, znj. Bronislava Tomášová
43 Zëvendësministri i Punëve të Jashtme Sokol Dervishaj do të marrë pjesë në punimet e sesionit të 37-të të Konferencës së Përgjithshme të UNESCO-s
44 Ministri Bushati takohet me Ministrin e Deleguar, të ngarkuar për çështjet Evropiane, z. Thierry Repentin
45 Ministri Bushati, pati sot një takim me këshilltarët diplomatikë të Presidentit Francez, z. Paul Jean Ortiz dhe z. Fabien Penone
46 Ministri Bushati u takua me nënkryetarin e Komisionit të Çështjeve Evropiane të Senatit, z. Jean Bizet dhe Kryetarin e Grupit të Miqësisë Francë - Shqipëri, z. Michel Berson.
47 Ministri Bushati takohet me homologun francez Z. Laurent Fabius
48 Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, z. Alqi Puli, takoi Përfaqësuesin Rajonal për Evropën të OHCHR
49 Ministri Bushati takohet me Kryetaren e Komisionit të Jashtëm të Asamblesë Kombëtare, znj. Elisabeth Guigou
50 Deklarate e Ministrisë së Punëve të Jashtme për zgjedhjet vendore në Kosovë
51 Në kuadër të vizitës që po zhvillon në Francë, Ministri Bushati, u takua me Kryetarin e Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë së qarkut Rhône- Alpes, dhe autoritetet e pushtetit lokal.
52 Ministri i Punëve të Jashtme z. Ditmir Bushati nis vizitën në Francë, me diasporën shqiptare në Lion dhe me përfaqësues të biznesit francez
53 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati, zhvillon një vizitë pune në Francë
54 Reagim i Ministrisë së Punëve të Jashtme ndaj vrasjes së gazetarëve francezë në Mali
55 Ministri Bushati priti Ambasadorin e Republikës së Estonisë rezident në Athinë, zotin Margus Rava
56 Nuland- Bushati: Mbështesim Integrimin Evropian të Shqipërisë dhe reformat në fushën e sundimit të së drejtës
57 MPJ nderon figurën e Tadeisz Mazowiecki, Kryeministri i parë i Polonisë postkomuniste
58 Zv. Ministri i Punëve të Jashtme, z. Sokol Dervishaj, priti Ambasadorin e Republikës së Serbisë, z. Miroljub Zariç
59 Deklaratë e përbashkët e vendeve të Vishegradit mbi rekomandimin e Komisionit Evropian për dhënien e statusit të vendit kandidat Shqipërisë
60 Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Z. Sokol Dervishaj priti sot në një takim kortezie Ambasadorin e Katarit në Tiranë, Z. Yousuf Al Saai
 
<< Fillim < Paraprake 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pasuese > Fund >>
Faqja 3 nga 139
Posta Elektronike