RSS

  • Increase font size
  • Default font size
Lajme
title Filter     Paraqit # 
# Titulli i Artikullit
61 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati, priti sot në një takim deputetin nga Lugina e Preshevës në Parlamentin e Republikës së Serbisë, z. Riza Halimi dhe Kryetarin e Këshillit Kombëtar Shqiptar (KNSH), z. Galip Beqiri
62 Ministri i Jashtëm Bushati, priti sot Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit për Çështjet e Evropës dhe Euroazisë, z. Hoyt Yee
63 MPJ Përshëndet fillimin e negociatave për marrëveshjen e stabilizim asocimit të Kosovës me BE-në
64 Fjala e Ministrit s. Ditmir Bushati gjate hapjes se sezonit te ri te Akademisë Diplomatike
65 Akademia Diplomatike çeli sot vitin e ri akademik 2013-1014, në një aktivitet të organizuar në mjediset e Ministrisë së Punëve të Jashtme.
66 Ministri Bushati organizon një mëngjes pune me përfaqësuesit e agjensive të OKB-së në Tiranë
67 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati në takim kortezie me Drejtorin e Zyrës së KiE-së në Tiranë Marco Leidekker
68 Ministri i Punëve të Jashtme z. Ditmir Bushati, mori pjesë në aktivitetin e organizuar nga PNUD me rastin e kremtimit të 68 vjetorit të themelimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara
69 Ministri i Punëve të Jashtme, Z. Ditmir Bushati takon Ambasadorin e Shtetit të Kuvajtit në Tiranë, Z. Najeeb Abdulrahman Al Bader
70 Reagim i Ministrisë së Punëve të Jashtme ndaj aktit terrorist në qytetin e Vollgogradit të Federatës Ruse
71 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati priti Ministrin e Punëve të Jashtme të Mbretërisë Hollandës në Tiranë, z. Frans Timmermans
72 Ministri i Punëve të Jashtëme, z.Ditmir Bushati priti Drejtorin e Përgjithshëm për Zgjerimin në Komisionin Europian, z. Christian Danielsson
73 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati, takohet me Drejtorin Politik të Ministrisë së Jashtme të Austrisë, Ambasadorin Jan Kickert
74 Zv. Ministri i Punëve të Jashtme, z. Sokol Dervishaj priti në një takim Ambasadorin e Gjermanisë në Shqipëri, z. Hellmut Hoffman
75 Zv. Ministri i Punëve të Jashtme, z. Sokol Dervishaj, priti në një takim kortezie Ambasadorin e Polonisë, z. Marek Jeziorski
76 U zhvillua sot në Tiranë Forumi Publik me titull: “Politika e Jashtme dhe Diplomacia e Shqipërisë” , organizuar nga Akademia Shqiptare e Arteve dhe Shkencave
77 Ministri i Punëve të Jashtme, Z. Ditmir Bushati zhvilloi sot një takim me Ambasadorin e Emirateve të Bashkuara Arabe në Shqipëri, rezident në Athinë, Z. Abdelhadi Al Khajah
78 Zv. Ministri i Punëve të Jashtme, z. Sokol Dervishaj, priti në një takim Drejtorin e Përgjithshëm të Evropës Lindore dhe Ballkanit të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Danimarkës, z. Michael Suhr.
79 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati në takim kortezie me Ambasadorin e Pranisë së OSBE, z. Florian Raunig
80 Ministri i Punëve të Jashtme, z, Ditmir Bushati, takon të Ngarkuarin me Punë të Republikës së Kosovës, z. Gani Veselaj
 
<< Fillim < Paraprake 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pasuese > Fund >>
Faqja 4 nga 139
Posta Elektronike