RSS

  • Increase font size
  • Default font size
Lajme
title Filter     Paraqit # 
# Titulli i Artikullit
81 Në Ministrinë e Punëve të Jashtme bëhet prezantimi i dy zëvendësministrave me stafin e institucionit.
82 Ministri i Punëve të Jashtme, Z. Ditmir Bushati, takon Ambasadorin e Norvegjisë, rezident në Prishtinë, Z. Jan Braathu.
83 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati, pret Ambasadorin e Delegacionit të BE në Tiranë, z. Ettore Sequi
84 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati, në takim kortezie me Ambasadorin e Suedisë, z. Mats Staffanson
85 Ministri i Punëve të Jashtme z. Ditmir Bushati, takon Ambasadorin e Australisë z. David James Ritchie
86 Zhvillohet Takimi i Koordinatorëve Kombëtarë të Bashkëpunimit Kinë – Vende të Evropës Qëndrore dhe Lindore.
87 Së bashku në Evropë, 101 vjet miqësi Shqipëri-Austri
88 Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Shqipërisë përshëndet dhënien e Çmimit Nobel për Paqen për OPCW.
89 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati priti në një takim zyrtar, Zëvendëskryeministrin dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës Greke, z. Evangelos Venizelos.
90 Ministria e Punëve të Jashtme, përshëndet Raportin përfundimtar të OSBE-ODIHR mbi vëzhgimin e zgjedhjeve parlamentare të 23 qershorit, 2013
91 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati ,takon Ambasadorin e Shtetit të Katarit, z. Yousef Hassan Al -Saai
92 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati, priti sot në një takim kortezie Ambasadorin e Spanjës, z. Rafael Tormo Pérez.
93 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati, priti Ambasadorin e Brazilit në vendin tonë, z. Ruda G. Seferin
94 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati, pret në takim kortezie, Ambasadorin e Republikës së Greqisë, z. Leonidas Rokanas
95 Shqipëria i bashkohet deklaratëse së BE – KiE për heqjen e dënimit me vdekje
96 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati priti sot në një takim kortezie, Ambasadoren e Belgjikës, znj. Anick Van Calster.
97 Ministri i Punëve të Jashtme z.Ditmir Bushati, mori pjesë në tryezën e përbashkët shqiptaro-italiane me temë, “Sipërmarrja Femërore”
98 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati, priti homologen italiane, znj. Emma Bonino
99 Ministrat e Punëve të Jashtme të Shqipërisë , Lituanisë e Rumanisë, konfirmojnë rëndësinë e bashkëpunimit rajonal
100 Ministri i Punëve të Jashtme, z. Ditmir Bushati takon Ambasadorin e Polonisë, z. Marek Jeziorski
 
<< Fillim < Paraprake 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Pasuese > Fund >>
Faqja 5 nga 139
Posta Elektronike